Trovet pes DPD 3kg

Kód zboží: KRM10005
  • Cena vč. DPH:690.00 Kč
    27.66 EUR
  • Cena bez DPH:616.07 Kč
  • Dostupnost: Skladem
Množství:

 

Potravní intolerance znamená, že Váš pes reaguje zvýšeně nebo negativně na určité složky v potravě.
Existují dvě formy potravní intolerance.
První se nazývá alergie, která je v 90% způsobena (zvířecími) proteiny, které způsobí reakci imunitního systému. Jakmile se jednou alergie vyvine, může přetrvávat po celý zbytek života zvířete. Druhá forma se nazývá intolerance a je způsobena neimunitně zprostředkovanou reakcí organismu. Klinické příznaky obou forem částečné intolerance mohou být stejné, což činí jejich diagnózu velice obtížnou. Symptomy obvykle zahrnují poruchy kvality srsti a onemocnění kůže (zarudnutí, svědení) nebo žaludeční potíže (zvracení, průjem) a většinou jsou velice nespecifické. Naštěstí je potravní intolerance snadno léčitelná použitím speciálního krmiva, které neobsahuje složky, jež pes není schopen tolerovat.

POTRAVNÍ INTOLERANCE je diagnostikována na základě eliminace složek potravy.
Eliminační dieta obsahuje pouze jeden zdroj proteinů a jeden zdroj sacharidů, o kterých je známo, že intoleranci nezpůsobují. Eliminační dieta je podávána Vašemu psovi jako jediný zdroj krmiva po dobu 6 týdnů. Ne vždy dojde při jeho podávaní ke snížení nebo úplnému vymizení všech příznaků. Ke zlepšení poruch kvality srsti dochází například velice pomalu. Dojde-li ke zlepšení nebo úplnému vymizení klinických příznaků, můžeme stanovit diagnózu potravní intolerance. Eliminační dieta může být také nazývána dieta hypoalergenní. Po ukončení eliminační diety by pro potvrzení diagnózy měla být správně psovi opět podávána předchozí dieta. K tomu většinou nedochází, protože majitel má radost z vymizení příznaků.

Charakteristika krmiva:
Trovet DPD je kompletní, lehce stravitelné krmivo pro psy.
Je specielně vyvinuto a určeno pro psy s intolerancí na krmivo nebo jeho složky. 100% kachní maso s brambory: obsahuje kachní maso jako jediný zdroj proteinů a brambory jako jediný zdroj sacharidů. Trovet DPD může být na doporučení veterináře podáváno po celý život.

Použití krmiva:
Nejlépe je krmit dietou Trovet DPD po dobu 3 - 8 týdnů.
Po vymizení příznaků intolerance je možno podávat tuto dietu po neomezeně dlouhou dobu.
Před podáváním se doporučuje vyšetření veterinářem.
Musí být zajištěn dostatek pitné vody po dobu podávání.

Složení:
maso a živočišné produkty (100% kachní maso), cerealie (brambory 100%), oleje a tuky, minerály a vitaminy
Vybraný zdroj bílkovin a karbohydrátů, esenciální mastné kyseliny.


Deklarované jakostní znaky:
protein 200g, tuk 140g, vláknina 10g, popel 70g, vlhkost 9,0%, karbohydráty 490g, vápník13g, fosfor 9g, sodík 3g, draslík 6g, zinek 120 ppm, hořčík 1g, kyselina linoleová 25g, A 25 000 IU, D3 2000 IU, E 100 mg/kg, C 0,250g, biotin 0,5mg

Doporučené dávkování:
(Hmotnost v kg / denní dávka v gramech)
2,5kg/60g
5kg/120g
10kg/200g
20kg/325g
40kg/570g