Easy Pill pro kočky 40g

Kód zboží: VET01137
  • Cena vč. DPH:185.00 Kč
    7.42 EUR
  • Cena bez DPH:165.18 Kč
  • Dostupnost: Skladem
Množství:

Tyto pamlsky byly speciálně vyvinuty pro podávání léků chronickým a geriatrickým pacientům, kde např. násilné podávání několika tablet dokonce několikrát denně není příliš etické, navíc může být pro zvíře stresující.


Easy Pill je určený k podávání v krmné misce spolu s krmením v domácím prostředí nebo na hospitalizaci. Není určený k jednorázovému podání léku vystresovanému pacientovi v ordinaci.

Instrukce pro první použití: Pokud se zvíře s Easy Pillem ještě nikdy nesetkalo, doporučuje se vložit pár kousíčků E.P. bez léku do krmné misky před vlastním krmením. Pokud je pozře, lze pak do jednoho pamlsku vložit lék a tento pamlsek spolu s krmením a s několika prázdnými kousky E.P. vložit do misky. Pokud si zvíře zvykne na tuto chuť a konzistenci, lze pak pravidelně s krmením podávat jen jeden kousek Easy Pillu s lékem.

Zvláštnosti u koček: Bylo zjištěno, že kočky si fixují chuťové dojmy nejvíce ve věku kotěte. Aby bylo možné zaručit, že dospělá kočka bude Easy Pill bez problémů přijímat i s tabletou, doporučuje se, již koťatům od 3 měsíců věku občas podávat 2 malé kousíčky tohoto pamlsku. Tato investice se mnohokrát vyplatí později.

Poznámka:
Někteří veterináři ve Francii zaznamenali dobré výsledky s Easy Pillem při jeho podávání jen za účelem povzbuzení chuti k příjmu potravy u anorektických psů. Podle testů prováděných výrobcem nemusí první nezájem zvířete o E.P. ještě znamenat, že další podávání nepřinese úspěch. Easy Pill má pro psy a kočky zvláštní chuť a konzistenci a pokud si na jeho vlastnosti zvyknou a osvojí si je, Easy Pill se pak stane první, na co se v misce zaměří, obvykle ho pozřou jako první i s léky (bylo odzkoušené, že v něm pes neodhalí ani celou kapsli).