Stomax pro psy a kočky 63g

Stomax pro psy a kočky 63g

389,-
338,- Kč bez DPH
Dostupnost: Skladem
Výrobce: Pharma United
Model: VET02310
Zapojte se do našeho věrnostního programu a získejte skvělé dárky nebo slevy na vybrané produkty!

Může být užíván jak krátkodobě při akutním stavu, tak delší dobu při chronických potížích.

Stomax je prebiotikum založené na širokém účinku vlákninového komplexu a lecitinu, jehož význam se uplatňuje ve velké části trávicího ústrojí. Lecitin posiluje ochranný účinek hlenu žaludeční a střevní sliznice a unikátní vláknina PV 70 má extrémně vysokou schopnost zadržovat vodu (důležité v případech průjmů). Prebiotická vláknina ve Stomaxu je prospěšná pro mikroorganismy ve slepém a tlustém střevě, udržuje v rovnováze střevní mikroflóru a umožňuje zvířeti absorbovat více živin z potravy. Stomax je obohacený o důležité B vitaminy a premix aminokyselin.

Účinky STOMAXu:

  • Účinný při různých zažívacích potížích
  • Posiluje ochranný účinek hlenu žaludeční a střevní sliznice a tím zvyšuje její ochranu
  • Přispívá k obnově střevní mikroflóry
  • Obsahuje prebiotickou, metabolickou vlákninu pro lepší výživu a absorpci minerálů
  • Vysoká absorpční schopnost vody (důležité pro normalizaci řídké stolice)

Dávkování:

odměrka uvnitř balení

Hmotnost psa, kočky 2 x denně
do 10 kg 1/2 odměrky
10 – 25 kg 1 odměrka
25 a více kg 1,5 odměrky

Způsob použití: Prášek smíchejte s vodou a pak s krmivem. Zlepšení nastává během jednoho týdne.

Délka užívání: Pro optimální funkci trávení u senzitivních zvířat by měla léčba pokračovat po dobu 3 až 12 týdnů.

Složení: Vláknina z buněčných stěn brambor (PV70), inaktivované kvasnice, lecitin, inulin/oligofruk­tóza, vitaminy a směs aminokyselin.

Doplňkové látky na kg: Methionin 12.4 g, vit. B1 1200 mg, vit. B6 400 mg, 100 mg kyseliny listové, vit B12 34 mg

Vláknina z buněčných stěn brambor (PV70) je jednou z hlavních složek Stomaxu. Jedná se o pečlivě vybraná vlákna z buněčných stěn brambor, (PV70 ). PV70 je unikátní vláknina, která má vysokou schopnost zadržovat vodu (důležité při průjmech) a dále má vysoký podíl celulózy. Celulóza je důležitou součástí stravy. Je potřeba ke zlepšení střevní mobility a má příznivý vliv na metabolismus cukrů a tuků. Vláknina má dále význam pro podporu střevní mikroflóry, zvyšuje objem střevního obsahu a napomáhá jeho jemnějšímu a snadnějšímu posunu střevem, ředí žluč a toxiny, které by mohly poškodit tlusté střevo.

Inaktivované kvasnice slouží jako strava pro “dobré“ mikroorganismy tlustého střeva. Inaktivované kvasnice ve Stomaxu jsou klasifikovány jako prebiotikum, to znamená, že živí prospěšné bakterie a zároveň stimulují funkci střeva a zlepší střevní peristaltiku (svalová aktivita střeva pro správný posun stravy ve střevech).

Inulin / oligofruktóza se získávají z rostliny čekanka. Jejich velký význam spočívá v prebiotickém účinku a podpoře střevní peristaltiky. Dále přispívají ke zvýšení příjmu vápníku, fosforu, železa atd. z denního příjmu krmiva.

Lecitin je přírodní mastná kyselina, která se vyskytuje v tělesných buňkách. Lecitin spolu s vlákninou z brambor vytváří při styku s vodou gel, který chrání sliznici žaludku a střeva. Lecitin má dále velký význam pro funkci trávicích enzymů a slinivky břišní, napomáhá smíchání tuků a vody, podporuje metabolismus cholesterolu a má velký význam v buněčných membránách.

B-vitamíny jsou nezbytné při trávicích potížích, kdy je jejich absorpce narušena a více se z těla ztrácejí při vysoké ztrátě tekutin např. při průjmech. B vitamíny působí proti stresu, zvyšují krvetvorbu a podporují metabolismus.

Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.     OK   Další informace